Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni włamywacze w potrzasku

Data publikacji 29.03.2010

Sukcesem zakończyły się ostatnie wzmożone działania policyjne skierowane przeciwko złodziejom i włamywaczom. Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii wyjaśnili okoliczności kilku kradzieży z włamaniem, które miały miejsce pod koniec ubiegłego roku i kilka dni temu na terenie miasta. Do sprawy został zatrzymany 18-letni Mariusz B., a przed sądem rodzinnym będą odpowiadać jego dwaj 16-letni koledzy. Za kradzież z włamaniem grozi nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Sprawa swój początek miała pod koniec ubiegłego roku. Wtedy to miało miejsce pierwsze włamanie do domu w Górze Kalwarii. Po tym zdarzeniu było jeszcze kilka włamań na tej samej i sąsiedniej posesji. Jak ustalili policjanci obecni na miejscu zdarzenia, sprawcy weszli do środka wyłamując drzwi. Ich łupem padły głośniki, wieża, wzmacniacz, gramofon, chomąto, rower górski i inne drobne przedmioty.

Policjanci podczas oględzin zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawców. Funkcjonariusze dokładnie prześwietlili środowisko przestępcze typując osoby, które mogły mieć związek z tymi włamaniami. Po wykonaniu szeregu czynności policjanci zebrali pokaźny materiał dowodowy. Mieli już pewność, że sprawcą włamania jest Mariusz B. i jego dwaj 16-letni koledzy.

Gdy 18-latek pojawił się w domu, tam już na niego czekali policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii. W czasie przeszukania w miejscach zamieszkania podejrzewanych o kradzież z włamaniem, policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty. Mariusz B. został zatrzymany i przewieziony na komendę przy Kościelnej. Dwaj 16-latkowie Piotr J. i Wojciech S. będą odpowiadać przed sądem rodzinnym. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10, o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

dt, hkk

 

 

Powrót na górę strony