Aktualności

Stołeczni policjanci z wizytą na Uniwersytecie Rzeszowskim

Data publikacji 13.05.2026

Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji odwiedzili Uniwersytet Rzeszowski, gdzie mieli przyjemność spotkać się ze studentami oraz przeprowadzić wykład dotyczący służby w Policji. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy o codziennej pracy funkcjonariuszy, możliwościach rozwoju zawodowego oraz procesie rekrutacji do jednej z największych jednostek Policji w kraju.

Podczas wydarzenia policjanci opowiadali o specyfice służby w Komendzie Stołecznej Policji, przedstawiając zarówno wyzwania, jak i możliwości, jakie daje policyjny mundur. Studenci mogli dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy różnych pionów służby, jakie ścieżki rozwoju są dostępne w Policji oraz jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów zainteresowanych wstąpieniem do formacji.

W trakcie spotkania poruszono wiele tematów związanych z rekrutacją, szkoleniami, rozwojem zawodowym oraz codzienną służbą policjantów. Funkcjonariusze odpowiadali na liczne pytania studentów dotyczące między innymi wymagań stawianych kandydatom, możliwości specjalizacji, pracy w pionach kryminalnych, prewencyjnych czy ruchu drogowego, a także realiów służby w stołecznej Policji.

Duże zainteresowanie studentów oraz aktywny udział w spotkaniu pokazały, że młodzi ludzie coraz częściej poszukują stabilnej, odpowiedzialnej i dającej satysfakcję ścieżki zawodowej. Rozmowy prowadzone podczas wykładu były bardzo merytoryczne i otwarte, a uczestnicy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz pytali o praktyczne aspekty związane ze służbą.

Funkcjonariusze Wydziału Doboru Komendy Stołecznej Policji przedstawili również aktualne możliwości związane z naborem do służby oraz zachęcali studentów do rozważenia swojej przyszłości w policyjnym mundurze. Podkreślano, że Policja to nie tylko odpowiedzialność i służba na rzecz bezpieczeństwa obywateli, ale również możliwość ciągłego rozwoju, zdobywania nowych doświadczeń i pracy w dynamicznym środowisku.

Spotkanie na Uniwersytecie Rzeszowskim przebiegało w bardzo dobrej atmosferze i było kolejnym przykładem współpracy środowiska akademickiego ze stołeczną Policją. Takie wydarzenia pozwalają młodym ludziom poznać formację od środka, skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością oraz porozmawiać bezpośrednio z funkcjonariuszami, którzy na co dzień pełnią służbę.

Dziękujemy za zaproszenie, otwartość oraz ogromne zainteresowanie tematyką policyjnej służby. Mamy nadzieję, że dla wielu uczestników spotkanie było inspiracją do rozważenia swojej przyszłości właśnie w szeregach Policji.

 

podkom. Irmina Retmaniak

Powrót na górę strony