Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Robił zakupy kradzionymi kartami kredytowymi

Data publikacji 26.03.2010

Kilka miesięcy intensywnej pracy zajęło policjantom ze Śródmieścia zatrzymanie młodego mężczyzny, który robił zakupy wcześniej kradzionymi kartami kredytowymi. Wpadł na warszawskim Wilanowie. Dzisiaj 32-letni Artur K. usłyszy 11 zarzutów oszustwa dotyczących 9 spraw. Grozi mu za to do 8 lat więzienia. Funkcjonariusze prowadzący postępowanie podejrzewają, że oszust może mieć na swoim koncie znacznie więcej takich zdarzeń.

Policjanci ze Śródmieścia analizujący materiały spraw realizacji kradzionych kart kredytowych wytypowali kilka osób zajmujących się tym procederem. Jednym z najbardziej aktywnych był „Hiszpan”. Mężczyzna został tak nazwany przez policjantów ze względu na wystrzyżoną i wypielęgnowaną bródkę.

Mężczyzna posługując się kradzionymi kartami kredytowymi zrobił zakupy w różnych centrach handlowych na łączną kwotę przekraczającą 100 tysięcy złotych. Najdroższą rzeczą jaką udało mu się kupić było futro za ponad 26 tysięcy. Kolejną był komplet opon do samochodu terenowego za ponad 20 tysięcy. W kilku przypadkach sprzedawcy zachowali się przytomnie i poprosili go o dowód tożsamości. W takich sytuacjach Hiszpan znikał ze sklepu. Tak było gdy chciał kupić dywan za prawie 30 tys. złotych.

Wpadł na warszawskim Wilanowie. Dzisiaj policjanci prowadzący postępowanie przygotowali już materiał dowodowy pozwalający przedstawić mu 11 zarzutów w 9 sprawach. Wszystkie dotyczą oszustw i usiłowań. W najbliższym czasie zatrzymany 32-letni Artur K. usłyszy kolejne zarzuty oszustw, których się dopuścił. Za te czyny grozi mu do 8 lat więzienia.

dt, to

 

Powrót na górę strony