Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nielegalny pobyt i łapówkę

Data publikacji 26.03.2010

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali wczoraj rano młodego mężczyznę narodowości wietnamskiej, którego podejrzewano o posługiwanie się nie swoim dokumentem tożsamości i nielegalny pobyt. Funkcjonariusze wracając z mężczyzną do jednostki dostali propozycję przyjęcia łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz obywatel Wietnamu odpowie za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej za co grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci ze Śródmiejskiej komendy dostali informację o mężczyźnie narodowości wietnamskiej, który nielegalnie przebywa na terenie RP, posługując się przy tym nie swoim dokumentem tożsamości. Około 7.00 policjanci weszli do mieszkania na warszawskim Ursusie, gdzie zastali młodego mężczyznę. Chłopak wylegitymował się kartą stałego pobytu, należącą do innej osoby. Policjanci w trakcie przeszukania znaleźli paszport mężczyzny, gdzie figurowały zupełnie inne dane personalne.

Gdy zatrzymany jechał już z policjantami do jednostki zaproponował im pieniądze w zamian za to, aby go wypuścili. Funkcjonariusze nie skorzystali z propozycji zatrzymanego, a jemu doszedł kolejny zarzut karny. Dzisiaj śledczy zajmujący się sprawą przedstawią zatrzymanemu dwa zarzuty. Posłużenia się nie swoim dokumentem i wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za te czyny grozi do 8 lat więzienia.

ea/to

Powrót na górę strony