Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oprócz fantów z włamania, znaleźli 208 gramów amfetaminy

Data publikacji 26.03.2010

W ciągu 2 dni od włamania grodziscy kryminalni namierzyli jego sprawcę, a w samochodzie pasera znaleźli część łupu. Podczas dalszych czynności policjanci ustalili kolejną osobę, u której ukryte były fanty. Oprócz przedmiotów z włamania, w domu Tomasza D. zabezpieczyli 208 gramów amfetaminy. 23-letnim włamywaczem, 22-letnim paserem i 24-letnim dilerem zajmie się teraz sąd.

Gdy tylko właściciel posesji z Jaktorowa złożył w komisariacie zawiadomienie o włamaniu do jego domu i kradzieży przedmiotów o wartości ponad 12 tys. złotych, szukaniem sprawcy i skradzionych rzeczy natychmiast zajęli się grodziscy kryminalni. Po wykonaniu szeregu czynności, już po 2 dniach policjanci wytypowali ewentualnego włamywacza. Podejrzewanego 23-latka namierzyli w samochodzie razem z 22-letnim kolegą. Po legitymowaniu obu mężczyzn kryminalni postanowili sprawdzić auto. Okazało się, że jest tam wiele przedmiotów, mało potrzebnych w czasie podróży. Po skontaktowaniu się z pokrzywdzonym policjanci potwierdzili, że część rzeczy znalezionych w samochodzie pochodzi z włamania do jego domu. Policjanci szybko ustalili, że te przedmioty Piotrowi S. przekazał na przechowanie w jego samochodzie Hubert S. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Grodziscy policjanci nie zakończyli jednak na tym poszukiwań pozostałych fantów z włamania. W czasie dalszych czynności wpadli na trop innej osoby, u której mogły być ukryte łupy. Natychmiast dotarli do miejsca zamieszkania ustalonego 24-latka. W obecności właściciela przeszukali wszystkie budynki na posesji. W garażu policjanci znaleźli m.in. charakterystycznego grilla, żarówki i płyn do spryskiwaczy, które zdaniem Tomasza D. były tam przechowywane na prośbę Huberta S. Następnie policjanci weszli do domu 24-latka. Po przeszukaniu jego pokoju znaleźli 48 torebek i dwie kule z białą substancją, 5 pakietów foliowych torebek, wagę laboratoryjną oraz pieniądze i zapiski transakcji. Znalezione przedmioty zostały natychmiast zabezpieczone, a Tomasz D. zatrzymany w celi grodziskiej komendy. Po badaniu substancji okazało się, że jest to 208 gramów amfetaminy. Pozostałe znalezione w jego domu przedmioty wskazują, że Tomasz D. zajmował się handlem narkotykami.

O karach za kradzież z włamaniem dla Huberta S., za paserstwo dla Piotra S. oraz za posiadanie i handel dużą ilością narkotyków i paserstwo dla Tomasza D. zdecyduje teraz sąd.

dt, kz

 

Powrót na górę strony