Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wprowadzał do obiegu fałszywe banknoty

Data publikacji 25.03.2010

Policjanci z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali 38-latka, który wprowadzał do obiegu fałszywe banknoty. Policjanci zabezpieczyli trzy banknoty o nominale 50 złotych i trzy o nominale 20 złotych. Za wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich podrabianie nawet 25 lat.

Dwa dni temu do komisariatu w Lesznowoli zatelefonował właściciel jednego z boksów handlowych w Wólce Kosowskiej i poinformował funkcjonariuszy o swoich podejrzeniach, w stosunku do jednego z klientów. Handlowiec twierdził, że prawdopodobnie banknoty, którymi mężczyzna chciał płacić za towar są fałszywe. Odmówił mu sprzedaży towaru i powiadomił funkcjonariuszy. Niczym nie zrażony Mariusz K. poszedł do następnego boksu handlowego i jakby nic się nie stało tymi samymi banknotami chciał płacić za towar. Były to ostatnie jego zakupy w tym dniu.

Powiadomieni o całym zdarzeniu funkcjonariusze z komisariatu w Lesznowoli natychmiast udali się do centrum handlowego. Błyskawiczna reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania 38-letniego Mariusza K. Funkcjonariusze zabezpieczyli fałszywe banknoty, którymi mężczyzna płacił za towar w centrum handlowym. W sumie zabezpieczono trzy fałszywe banknoty o nominale 50 złotych i trzy  o nominale 20 złotych.

Policjanci ustalają, skąd mężczyzna posiadał fałszywe banknoty, czy je produkował, oraz ile trafiło do obiegu. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie. Dziś 38-latek najprawdopodobniej usłyszy zarzuty. Za wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich podrabianie nawet 25 lat.

ea/hkk


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.1 MB)

Powrót na górę strony