Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

129 „zadowolonych” klientów

Data publikacji 24.03.2010

Atrakcyjny towar i jego cena przyciągnęło 129 kupujących z całego kraju. Wystawione do sprzedaży na jednym z portali internetowych buty, okazały się jednak nic nie wartymi podróbkami. Otwoccy kryminalni „namierzyli” internetowego oszusta. 24-letni Mariusz O. usłyszy dziś zarzuty, za wprowadzenie do obrotu towaru z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

24-letni Mariusz O. z internetowej sprzedaży podrabianych butów uczynił swoje główne źródło utrzymania. Atrakcyjne ceny i wzornictwo przyciągało mu rzesze klientów z całej Polski. Kupujący nie sądzili, że padali ofiarą oszustwa.

Bo, oferowane w sieci obuwie, jak ustalili policjanci Mariusz O. kupował niemal hurtowo na targowiskach, najczęściej od obcokrajowców. Dziś wiemy, że doskonale zdawał sobie sprawę, że buty pochodzą z przemytu i są tandetną imitacją oryginałów. Mimo to w Internecie, jego oferta wyróżniała się jako super okazja zakupu obuwia światowych marek, po atrakcyjnych cenach.

W ciągu roku oszukał 129 osób z całego kraju. Oszukani klienci szybko orientowali się, że padli ofiarą nieuczciwego oferenta. Pomimo, że poszkodowani byli mieszańcami całego kraju, funkcjonariusze z Otwocka namierzyli „handlowca” na terenie gminy Józefów.

Dziś mundurowi z referatu do walki z przestępczością gospodarczą, przedstawią Mariuszowi O. zarzuty z Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej, za przestępstwo, którego dopuścił się 24- latek grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

js

 

Powrót na górę strony