Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym

Data publikacji 24.03.2010

Wyrok w zawieszeniu nie powstrzymał 24-letniego Witolda M. przed popełnieniem następnego przestępstwa. Ponownie został skazany. Wówczas postanowił się ukrywać. Nie trwało to jednak długo. Sąd rejonowy w Zduńskiej Woli wydał za nim list gończy. Wczoraj wypatrzyli go w tłumie pasażerów policjanci z komisariatu warszawskiego metra. Trafił do białołęckiego więzienia.

Skazany w 2005 roku za przestępstwa narkotykowe na karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat 24-letni Witold M. trzy lata później znowu popełnił umyślne przestępstwo podobne. Po kolejnym wyroku postanowił ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości: nie przebywał w swoim miejscu zamieszkania, nie stawił się też w zakładzie karnym.

Wczoraj policjanci z metra pełniący służbę na stacji „Ratusz-Arsenał” w tłumie pasażerów zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi osoby poszukiwanej. Sprawdzili go w policyjnej bazie danych. Okazało się, że Witold M. figuruje tam, jako osoba, za którą sąd rejonowy w Zduńskiej Woli wydał list gończy.

Mężczyzna został zatrzymany i niezwłocznie przewieziony do zakładu karnego na Białołęce. Tam odbędzie kary, których do tej pory unikał.

dt, ah

 

Powrót na górę strony