Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny śmigłowiec poszukiwał zaginionej kobiety

Data publikacji 23.03.2010

Wracając wieczorem do domu postanowiła skorzystać z nawigacji samochodowej. Ta pokierowała ją na drogę przez las. Po przejechaniu około 1,5 kilometra ugrzęzła swoim samochodem na błotnistej leśnej ścieżce. Wtedy też postanowiła poprosić o pomoc policjantów. Z uwagi na duży obszar leśny, w którym mogła znajdować się 28-letnia kobieta, do jej poszukiwań dzięki szybkiej reakcji dyżurnych został użyty policyjny śmigłowiec. Już po 25 minutach kobieta i jej samochód zostali odnalezieni. Przestraszona, zmęczona lecz zadowolona z takiego finału akcji kobieta, szczęśliwie wróciła do swojego domu.

Wczoraj wieczorem dyżurny powiatowej komendy w Wołominie odebrał telefoniczne zgłoszenie od 28-letniej kobiety o trudnościach związanych z dojechaniem do domu oraz o miejscu, w jakim utknęła, czyli nieznanym jej kompleksie leśnym. Jak ustalił w dalszej rozmowie telefonicznej dyżurny kobieta wracała do domu swoim samochodem. Postanowiła skorzystać z posiadanej samochodowej nawigacji. Gdy była w miejscowości Okuniew ta nakazała jej skręcić w kierunku lasu, dalej pokazując drogę dojazdową. Po przejechaniu około 1,5 kilometra przez las samochód w pewnym momencie ugrzązł na błotnistej leśnej ścieżce. Gdy nie mogła wyjechać zwróciła się telefonicznie o pomoc do policji.

Posiadając szczątkowe informacje o miejscu pobytu kobiety, dyżurny skierował w wyznaczony obszar kompleksu leśnego wszystkie będące w pobliżu załogi policyjne. Policjanci mimo kilku godzinnych poszukiwań nie natrafili, ani na kobietę, ani na jej osobową skodę. Dodatkowym utrudnieniem okazał się brak możliwości nawiązania kontaktu telefonicznego z kobietą. Dzięki szybkiej reakcji dyżurnych do akcji został użyty śmigłowiec z kamerą termowizyjną na pokładzie, który o 23.50 wystartował ze stadionu sportowego w Wołominie. O 0:15 funkcjonariusze z powietrza namierzyli w rejonie wojskowego poligonu samochód i kobietę. Partol pieszy kierowany przez załogę helikoptera już po chwili dotarł do przestraszonej i zmęczonej 28-latki.

Kobieta serdecznie podziękowała wszystkim funkcjonariuszom biorącym udział w akcji poszukiwawczej. Zadowolona z tak zakończonego finału jej przygody z samochodową nawigacją tym razem bezbłędnie trafiła do swojego miejsca zamieszkania. To jeden z przykładów, że nie zawsze ta wybrana najkrótsza droga do domu, nawet przez urządzenia jest najlepsza.

dt, ts
 

Film Policyjny śmigłowiec poszukiwał zaginionej kobiety


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policyjny śmigłowiec poszukiwał zaginionej kobiety (format flv - rozmiar 3.37 MB)

Powrót na górę strony