Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bułgarki napadły na Ukrainkę

Data publikacji 20.03.2010

Cztery obywatelki Bułgarii w wieku od 21 do 34 lat zatrzymali kryminalni wołomińskiej komendy. Kobiety w rejonie trasy przelotowej Warszawa-Nieporęt napadły a następnie okradły 28-letnią obywatelkę Ukrainy. Wszystkie zatrzymane już usłyszały zarzuty rozboju. Sąd rejonowy w Wołominie przychylił się do wniosku Policji i prokuratury stosując wobec nich tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze powiatowej komendy w Wołominie przyjęli zgłoszenie od 28-letniej obywatelki Ukrainy o dokonanym na jej osobie przestępstwie. Kobieta zeznała, że została pobita i okradziona z pieniędzy. Zabrano jej blisko 600 zł. Szczegółowo opisała przebieg zdarzenia wskazując jako miejsce przestępstwa trasę przelotową Warszawa-Nieporęt. Z jej relacji wynikało, że pobicia miała dokonać kilkuosobowa grupa kobiet pochodzenia bułgarskiego.

Kryminalni dokładnie przeanalizowali materiały sprawy, wytypowali osoby mogące mieć związek ze zdarzeniem i przystąpili do działania. Kilka dni później zatrzymali kilka kobiet, spośród których pokrzywdzona rozpoznała cztery osoby biorące udział w napaści. Cztery obywatelki Bułgarii w wieku od 21 do 34 lata zostały przesłuchane. Przedstawiono im zarzuty rozboju. Sąd rejonowy w Wołominie po rozpatrzeniu sprawy, przychylił się do wniosku Policji i prokuratury stosując wobec zatrzymanych kobiet tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Teraz grozi im do nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

ak, ts
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.12 MB)

Powrót na górę strony