Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali kredyty

Data publikacji 19.03.2010

Paweł L., Katarzyna L. i Piotr W. wpadli na Ochocie, a 42-letni Robert B. w Otwocku. Wszyscy posługiwali się sfałszowanymi zaświadczeniami o zatrudnieniu, aby uzyskać kredyty w miejscowych bankach. W ten sposób próbowali wyłudzić od 7 do 20 tys. złotych. Teraz za oszustwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze zatrzymania miały miejsce w samo południe. Paweł L., Katarzyna L. i Piotr W. zgłosili się do banku, aby zdobyć 220 tys. złotych kredytu. Zgodnie z procedurami złożyli zaświadczenie o zatrudnieniu. Wtedy wyszło na jaw, że dokument jest sfałszowany. O sprawie powiadomiono policjantów z Ochoty. Cała trójka wpadła, gdy zgłosiła się po odbiór pieniędzy. Dodatkowo zatrzymano 34-letnią Katarzynę G., która pomagała zatrzymanym w procederze.

Los oszustów z Ochoty podzielił również 42-letni Robert B. z Otwocka. Ten z kolei próbował wyłudzić na podstawie sfałszowanego zaświadczenia 7 tys. złotych kredytu. Teraz wszyscy usłyszą zarzuty. Za oszustwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
 

 

ak

Powrót na górę strony