Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy na jedną

Data publikacji 18.03.2010

Umówiły się z koleżanką pod pretekstem wyjaśnienia sobie pewnych spraw. Tak naprawdę od razu planowały, że nie będą niczego wyjaśniać, tylko pobiją rówieśniczkę. Tak też się stało. Trzy sprawczynie pobicia niedługo pozostały jednak na wolności. Już w bezpośrednim pościgu policjanci patrolu szkolnego i wydziału wywiadowczo- patrolowego zatrzymali Karolinę, kilka godzin później wpadła Anna, a na drugi dzień funkcjonariusze referatu nieletnich i patologii zatrzymali Małgorzatę. Wszystkie trzy nastolatki odpowiedzą za pobicie.

Kilka dni temu po południu policjanci pełniący służbę na terenie naszej dzielnicy usłyszeli w swoich radiostacjach komunikat, że właśnie przed chwilą doszło do pobicie nieletniej. Prawdopodobnymi sprawczyniami miały być jej trzy rówieśniczki.

Funkcjonariusze wszystkich służb natychmiast podjęli poszukiwania nastolatek. Po kilkunastu minutach, w wyniku pościgu, patrol szkolny przy udziale policjantów wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymał pierwszą z dziewcząt, Karolinę. Po upływie kilku godzin wpadła druga, Anna. Małgorzatę zatrzymali funkcjonariusze referatu do spraw nieletnich i patologii dzień później.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali pokrzywdzoną i świadków, na koniec zajęli się zatrzymanymi.

Z ustaleń policjantów prowadzących sprawę wynika, że Karolina, Anna i Małgorzata od początku planowały pobicie koleżanki. Posunęły się jednak do małego podstępu i umówiły się z rówieśniczką pod pretekstem wyjaśnienia sobie pewnych spraw. Pokrzywdzona uwierzyła w dobre intencje koleżanek i zgodziła się na spotkanie, a to niestety zakończyło się pobiciem.

Zatrzymane 15-latki staną przed sądem rodzinnym i nieletnich.

dt, jw
 

 

Powrót na górę strony