Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzione akumulatory już trafiły do właściciela

Data publikacji 18.03.2010

Cztery odzyskane akumulatory skradzione z dwóch ciężarowych samochodów oraz zatrzymamy sprawca to efekt działań funkcjonariuszy z komisariatu w Markach. 18-letni Sebastian K. już przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał karze 5 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnie w wysokości 800 zł.

Kilka dni temu funkcjonariusze komisariatu w Markach przyjęli zgłoszenie o kradzieży z terenu posesji w Markach czterech akumulatorów i paliwa z dwóch zaparkowanych ciężarowych samochodów. Straty, jakie określił poszkodowany wyniosły blisko 3200 zł. Policjanci realizujący na miejscu zdarzenia czynności skrupulatnie zebrali i sprawdzali wszelkie ślady, jakie pozostawili na miejscu sprawcy. Jedne z nich doprowadziły do posesji w miejscowości Nadma.

Idąc dalej tym tropem mundurowi postanowili sprawdzić teren posesji. Kontrolując pomieszczenia gospodarcze ujawnili odpowiadające opisowi skradzione wcześniej cztery akumulatory. Będący na posesji 18-letni Sebastian K. od razu przyznał się do kradzieży samochodowych baterii. Jeszcze tego samego dnia usłyszał dwa zarzuty. Młody mężczyzna poddał się dobrowolnej karze w wymiarze 5 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnie w kwocie 800 zł. Odnalezione przez policjantów akumulatory już wróciły do prawowitego właściciela.

dt, ts
 

 

Powrót na górę strony