Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszował faktury na paliwo

Data publikacji 17.03.2010

W ręce policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Mińska Maz. wpadł 49-letni Andrzej P. Mężczyzna pod przykrywką legalnej działalności, na jednym z parkingów dla ciężarówek w powiecie mińskim, fałszował i sprzedawał „lewe” faktury potwierdzające zakup paliw. Usłyszał zarzut fałszerstwa i dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci na co dzień zajmujący się sprawami oszustw i fałszerstw, wpadli na trop „lewych” faktur paliwowych. Spreparowane dokumenty miały być wytwarzane w powiecie mińskim. Funkcjonariusze postanowili namierzyć źródło pochodzenia dokumentów, a przede wszystkim fałszerza, który parał się przestępczym procederem.

Niczym po nitce do kłębka policjanci szli tropem zdobywanych informacji. W ten sposób trafili na jeden z parkingów dla ciężarówek w powiecie mińskim. Celem policyjnej akcji stał się odzieżowy kram. Tam właśnie pod przykrywką legalnej działalności miał kwitnąć handel fakturami.

Policjanci dokładnie zaplanowali całą akcję. W policyjne sidła wpadł 49-letni Andrzej P. Funkcjonariusze przeszukali sklep, gdzie znaleźli ukryte „narzędzia fałszerza”. Wśród zabezpieczonych przedmiotów znalazł się przenośny komputer oraz pieczątki.

„Fałszerz” trafił na policyjne przesłuchanie, gdzie usłyszał zarzut fałszowania faktur. Andrzej P. dobrowolnie poddał się karze. To była już druga wpadka mężczyzny. I tym razem przestępcza profesja zakończyła się dla niego porażką i karnymi konsekwencjami. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, dn

 

Powrót na górę strony