Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy pracownik

Data publikacji 17.03.2010

Zatrudniając się w firmie sfałszował dane personalne i myślał, że nikt go nie znajdzie. Zaplanował, że zabierze utarg z całego dnia, do tego skuter i kask. Policjanci z Pragi Północ zatrzymali mężczyznę. Usłyszał zarzut oszustwa i podrobienia danych personalnych. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W grudniu ubiegłego roku policjanci zostali powiadomieni o tym, że do jednej z pizzerii na Pradze Północ nie powróciły pieniądze z utargu z całego dnia, do tego skuter, kask, torba termiczna i bluza, na łączną wartość około 5.000zł. Dochodzeniowcy z Pragi Północ od razu zajęli się sprawą. Ustalili, że kilka dni wcześniej firma zatrudniła młodego mężczyznę, który podczas wstępnej rozmowy podał fałszywe dane personalne. Nie okazał żadnego dokumentu tożsamości, pozostawił tylko numer telefonu. Nie weryfikując danych mężczyzny, przeszkolono go i przekazano skuter, kask i inne niezbędne rzeczy do pracy.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, mężczyzna uznał, że jeden dzień przepracuje, utarg z całego dnia wykorzysta natomiast na własne potrzeby. Drugiego dnia nie pojawił się w pracy. W trakcie prowadzonego dochodzenia funkcjonariusze bardzo szybko ustalili użytkownika numeru telefonu komórkowego. Kiedy zapukali rano do jego drzwi, zdziwienie 19-latka było ogromne. Krzysztof N. został zatrzymany. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Tłumaczył się, że sprzedał skuter i kask, bo potrzebował pieniędzy. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

ak, ms

 

Powrót na górę strony