Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tanie, ale podrobione

Data publikacji 17.03.2010

Czapki, bluzy, spodnie, paski, portfele i okulary przeciwsłoneczne, oto co oferowała na swoim stoisku 34-letnia obywatelka Armenii. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przerwali kobiecie działalność handlową, zatrzymali ją i zabezpieczyli towar, który w całości okazał się podrobiony i bezprawnie opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi prowadzili obserwację bazaru przy dawnym Stadionie X-lecia. Po kilkunastu minutach spostrzegli, jak pewna kobieta sprzedaje portfele i paski. Na stoisku miała jeszcze okulary przeciwsłoneczne, spodnie, czapki i bluzy. Wszystko w atrakcyjnych cenach.

Mundurowi szybko zorientowali się, że towar, którym handluje kobieta to nic innego, jak podróbki. Rzeczy te były opatrzone znakami renomowanych, wręcz ekskluzywnych firm światowych, były jednak wykonane niedbale i ze słabej jakości materiałów.

Funkcjonariusze przeprowadzili interwencję. 34-letnia obywatelka Armenii została zatrzymana. Policjanci zabezpieczyli również towar, którym handlowała. Tym sposobem rzeczy te nigdy już nie trafią na rynek, a 34-latka poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo.

ea/jw

Powrót na górę strony