Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili dla kiełbasy i piwa

Data publikacji 17.03.2010

Dwie osoby w wieku 24 i 25 lat zatrzymali wczoraj policjanci z Legionowa chwilę po tym, jak mężczyźni napadli na przypadkowego przechodnia i dotkliwie go poturbowali. Jedyną rzeczą, którą Maciej G. i Łukasz A. zabrali swojej ofierze była torba z zakupami. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz do 3 lat więzienia.

29-letni mężczyzna po zakończonej wczoraj pracy poszedł do sklepu żeby zrobić zakupy. Wracając do domu tuż po 19.00 na ulicy Mazowieckiej został zaczepiony przez dwóch młodych mężczyzn. Napastnicy na początku próbowali rozmawiać z nim, a po chwili bez jakiegokolwiek powodu zaczęli bić pięściami i kopać 29-latka po całym ciele. Mężczyzna próbował się jeszcze bronić przed ciosami, wyrwał się i uciekł.

O tym, co się stało, powiadomił oficera dyżurnego Policji, a ten na miejsce wysłał natychmiast patrol prewencji. Funkcjonariusze znając dokładny rysopis napastników rozpoczęli ich poszukiwania. Kilkanaście minut później na ulicy Czarneckiego policjanci zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających wcześniejszemu opisowi. Na widok radiowozu Maciej G. i Łukasz A. w popłochu odrzucili od siebie torbę z zakupami.

Wszystko wskazywało na to, że są to sprawcy pobicia z ulicy Mazowieckiej. Wątpliwości rozwiał sam pokrzywdzony, który rozpoznał napastników i zawartość reklamówki. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniu usłyszą prokuratorskie zarzuty, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

 

ak, rsz
 

Powrót na górę strony