Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za wyłudzenie świadczeń

Data publikacji 17.03.2010

25-letni Ignacy W. zawarł dwie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu. Od podpisanej umowy nie zapłacił żadnego rachunku. Liczył, że bezkarnie będzie korzystał z telefonów. Wczoraj usłyszał zarzuty oszustwa. Został poddany pod dozór Policji. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Zarzut oszustwa usłyszał wczoraj 25-letni Ignacy W. Mundurowi ustalili, że mężczyzna zawierając dwie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych i z telewizja kablową posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu. 25-latek nie miał zamiaru jednak płacić za swoje rozmowy telefoniczne jak również za abonament. Łącznie wyłudził około 5 tysięcy złotych.

Ignacy W. do zarzucanych czynów przyznał się. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za ten czyn grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna jest dobrze znany Policji, był już karany za przestępstwa podobne.
 

 

ak, jb

 

Powrót na górę strony