Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kobieta z pytonem królewskim w dekolcie

Data publikacji 16.03.2010

Policjanci prowadzący sprawę uszkodzenia włazu dachowego, zatrzymali dziś rano trzy młode osoby. Podczas przesłuchania w komendzie w Otwocku z dekoltu 19-letniej Doroty M. wypełzł młody pyton królewski. W wynajmowanym przez zatrzymanych mieszkaniu odnaleziono także 19 torebek z pyłem po amfetaminie i wagę elektroniczną. Sprawa ma charakter rozwojowy, cała trójka może również odpowiadać nie tylko za uszkodzenie włazu.

Przed tygodniem na terenie jednego z nowo wybudowanych osiedli w Otwocku został uszkodzony właz dachowy. Policjanci z Otwocka ustalili, że za sprawą uszkodzenia włazu dachowego stoi trójka młodych ludzi, którzy wynajmują w tym budynku mieszkanie.

Szybko zebrane informacje pozwoliły im odtworzyć przebieg zdarzenia sprzed tygodnia. Młodzi ludzie na dachu budynku urządzili wtedy przyjęcie. By się tam dostać, najpierw przepiłowali zabezpieczenie, a następnie oderwali pokrywę dachową wraz z częścią elewacji. Administracja osiedla powstałe straty oceniła na ponad 1500 złotych.

Dziś rano do mieszkania wynajmowanego przez 19-letnią Dorotę M., 23-letniego Mariusza S. i nieletnią Wandę U. zapukali policjanci z wydziału kryminalnego. W trakcie przeszukania w koszu na śmieci funkcjonariusze odnaleźli 19 torebek z pozostałym tam pyłem po amfetaminie. Z kuchennego stołu zabezpieczyli również wagę elektroniczną.

Po przewiezieniu młodych ludzi do otwockiej komendy, w trakcie rozmowy z 19-letnią Dorotą M. z jej dekoltu wysunął się pyton królewski. Dorota M. nie potrafiła wytłumaczyć, dlaczego mimo sprawdzenia i rozpytania nie poinformowała policjantów, że na własnym ciele ukrywała węża.

Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy posiadany przez kobietę gad jest zarejestrowany, czy jego zakup był zgodny z prawem oraz czy 19-latka zapewnia mu właściwe warunki hodowli. Zostanie również ustalone czy przenoszenie węża na ciele i poza terrarium nie naraża go w żaden sposób na szkodę.

Sprawcom uszkodzenia włazu zostaną przedstawione dziś zarzuty, a oddzielne postępowanie będzie dotyczyło odnalezionych w mieszkaniu torebek po amfetaminie.

ea/js

Powrót na górę strony