Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobicie tłumaczyli stanem nietrzeźwości

Data publikacji 16.03.2010

Dwoma zarzutami pobicia grodziscy policjanci zakończyli wyjaśnianie okoliczności nocnego zdarzenia na ul. Kościuszki. Po agresywnym zachowaniu grupy mężczyzn, pobity 33-latek został przekazany pod opiekę lekarzy, a pozostali uczestnicy zajścia trafili do policyjnej celi. Wczorajsze przesłuchania potwierdziły, że to Wojciech D. i Marcin Z. są sprawcami obrażeń ciała mężczyzny. Poszkodowany i obaj napastnicy byli nietrzeźwi. Udział w pobiciu zagrożony jest karą do 3 lat więzienia.

Jak mogą zakończyć się nocne spacery w stanie nietrzeźwości przekonał się ostatnio 33-letni mieszkaniec Grodziska Maz. Pijany mężczyzna z podbitym okiem, poobijaną twarzą i siniakami na całym ciele trafił do szpitala. Pod opiekę lekarzy przekazali go grodziscy policjanci, którzy przed 2.00 w nocy zostali wezwani na interwencję na ul. Kościuszki. Oprócz pobitego 33-latka na miejscu była jeszcze grupa innych nietrzeźwych mężczyzn. Wszyscy uczestnicy zajścia zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Sprawą nocnego zdarzenia natychmiast zajęli się grodziscy dochodzeniowcy. Po wytrzeźwieniu poszkodowanego funkcjonariusze szybko ustalili, że obrażenia ciała 33-latka powstały na skutek bicia i kopania go po całym ciele przez dwóch innych mężczyzn, których spotkał tej nocy. Identyfikacja napastników nie zajęła policjantom dużo czasu. Okazało się, że są to dwaj zatrzymani, którzy trzeźwieją w celi grodziskiej komendy. Bardzo szybko został potwierdzony udział 25-latka i 26-latka w nocnym pobiciu. Obaj mężczyźni swoje agresywne zachowanie tłumaczyli stanem nietrzeźwości. Wczoraj Wojciech D. i Marcin Z. usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu. Za to przestępstwo grozi im teraz do 3 lat za kratkami.

dt, kz

 

Powrót na górę strony