Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bluzki nie trafią do klientów

Data publikacji 16.03.2010

Ponad 300 bluzek o wartości 7600 złotych zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą podczas wczorajszych działań przeprowadzonych w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Właściciel stoiska, obywatel Wietnamu będzie odpowiadał za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Piaseczna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie prowadzonych działań, tym razem kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły bluzki damskie na jednym ze stoisk, a  przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że sprzedawane przez obywatela Wietnamu artykuły mają zastrzeżone znaki towarowe i nie miały nic wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli ponad 300 bluzek o wartości 7600 złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właścicielowi przyjdzie ponieść odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

ea/hkk

Powrót na górę strony