Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wielokrotna złodziejka

Data publikacji 16.03.2010

Była poszukiwana do kilku spraw kradzieży. Kradła na Pradze Południe i w Wawrze. W niedzielne popołudnie policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu otrzymali informację, że pojawiła się w szpitalu. Zareagowali błyskawicznie i od razu zatrzymali 31-letnia Maję C. W przeciągu zaledwie 2 miesięcy kobieta dokonała co najmniej 13 kradzieży. Dziś w prokuraturze zostanie podjęta decyzja o jej dalszym losie.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu wytypowali 31-letnią Maję C. jako sprawczynię znacznej liczby kradzieży, do których doszło na terenie dzielnicy.

Kobieta „specjalizowała się" w kradzieżach torebek z mieszkań. Wykorzystywała fakt, że nie wszyscy zamykają drzwi na klucz i zabierała torebki, saszetki leżące tuż obok wejścia. Funkcjonariusze zatrzymywali ją już wcześniej do kilku podobnych spraw. Od jakiegoś czasu poszukiwali 31-latki, która skutecznie się ukrywała.

W minioną niedzielę operacyjni wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu otrzymali informację, że kobieta właśnie pojawiła się w szpitalu i swoim zwyczajem kręci się bez powodu w szatni. Funkcjonariusze zadziałali błyskawicznie. Nie upłynęło nawet kilkanaście minut, a Maja C. była już zatrzymana.

Po zatrzymaniu przeprowadzono stosowne czynności operacyjne oraz procesowe, które wykazały, że 31-latka w przeciągu zaledwie 2 miesięcy 12 razy dokonała kradzieży na terenie Pragi Południe i raz w Wawrze.

Policjanci zapowiadają, że ilość zarzutów zostanie jeszcze uzupełniona. Dziś policjanci doprowadzili zatrzymaną do prokuratury, gdzie zostanie podjęta decyzja o jej dalszym losie.

dt, jw

 

Powrót na górę strony