Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skok na przedszkolną kasę

Data publikacji 15.03.2010

Trzech mężczyzn podejrzanych o czwartkowe włamanie się do przedszkola i kradzież pieniędzy zatrzymali policjanci z Wieliszewa. Sprawcy dostali się do budynku przez okno balkonowe, skradli kasetkę z pieniędzmi i uciekli. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera przemysłowa.

Podejrzani mają od 21 do 22 lat. W nocy ze środy na czwartek najpierw przez balkon a później przez podważone okno dostali się do pomieszczeń wieliszewskiego przedszkola na osiedlu 600-lecia. Czas, w którym postanowili okraść przedszkole nie był przypadkowy, mężczyźni najprawdopodobniej wiedzieli, że z końcem tygodnia upływa termin płatności za pobyt dzieci w placówce. Po splądrowaniu pokojów ich łupem padły pieniądze zgromadzone w kasetce. Kasetkę wynieśli z budynku i po jej opróżnieniu porzucili kilkadziesiąt metrów dalej. Całe zdarzenie zarejestrowała pobliska kamera przemysłowa.

Tomasz J. i Maciej K. zostali zatrzymani już następnego dnia po zdarzeniu. Pierwszy z nich jest znany miejscowym funkcjonariuszom. Trzeci ze sprawców wpadł wczoraj. Wszyscy podejrzani o popełnienie tego przestępstwa mężczyźni stanęli już przed sądem. Zastosowano wobec nich policyjny dozór. Grozi im do 10 lat więzienia.
 

 

ak, rsz

Powrót na górę strony