Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Oddaj kasę, albo wysadzimy ci chałupę”

Data publikacji 15.03.2010

Gdy pokrzywdzony wyszedł ze swojego bloku czekało już na niego czterech mężczyzn. Został uderzony w twarz i grożąc wysadzeniem mieszkania, zażądali aby rozliczył się z nimi finansowo. Pokrzywdzony umówił się na przekazanie pieniędzy. O wszystkim powiadomił wolskich kryminalnych. Cała czwórka została zatrzymana przez mundurowych. Usłyszeli zarzuty kierowania gróźb karalnych w celu wymuszenia wierzytelności. Za ten czyn grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec całej czwórki zastosowano dozór Policji.

Pokrzywdzony o wizycie swoich wierzycieli powiadomił wolską komendę. Obawiał się spełnienia gróźb wypowiedzianych przez mężczyzn. Umówił się, że odda pieniądze. Mężczyznami wpadli w zasadzkę Policji, gdy przyjechali na umówione miejsce. Aleksander M. (21l) , Dariusz T. (37l), Rafał S.(33l) i Radosław M.(21l) zostali przewiezieni do komendy.

Przedstawiono im zarzuty gróźb karalnych w celu wymuszenie wierzytelności. Wkrótce za ten czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec nich prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
 

dt, jb

 

Powrót na górę strony