Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ten towar był nielegalny

Data publikacji 13.03.2010

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Pragi Południe wspólnie z funkcjonariuszami izby celnej przeprowadzili działania wymierzone w handel papierosami bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymali 32-letniego obywatela Armenii, który posiadał 162 paczki papierosów oraz 10 litrów alkoholu. Cały zabezpieczony towar nie był dopuszczony do sprzedaży w naszym kraju.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wcześnie rano przeprowadzili obserwację okolicy dawnego Stadionu X-lecia. Po niedługim czasie zauważyli mężczyznę, który oferował do sprzedaży papierosy i spirytus. Zaczepiał przechodniów i opowiadał im, co mogą u niego kupić, podkreślał, że towar sprzedaje w atrakcyjnych cenach.

Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Ztrzymali 32-letniego obywatela Armenii, który jak się okazało posiadał aż 162 paczki papierosów i 10 litrów alkoholu. Cały asortyment nie posiadał polskich znaków akcyzy skarbowej. Policjanci zabezpieczyli papierosy i alkohol, które już nigdy nie trafią na rynek. Mężczyzna odpowie za swoją nielegalną działalność.

dt, jw
 

 

Powrót na górę strony