Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyłapani na kradzieży drzwi garażowych

Data publikacji 12.03.2010

Policjanci z Góry Kalwarii zatrzymali trzech mężczyzn, którzy z terenu po byłej jednostce wojskowej w Lininie próbowali ukraść 20 skrzydeł od drzwi garażowych. Złodziei zatrzymali policjanci prewencji podczas patrolu. Właścicielem terenu jest Starostwo Powiatowe w Piasecznie, które oszacowało wartość strat związanych z dewastacją na sumę około 12.000 złotych. Sprawę rozpatrzy teraz sąd.

Policjanci patrolujący teren w okolicach Linina otrzymali informację, że na terenie po byłej jednostce wojskowej prawdopodobnie dochodzi do kradzieży elementów metalowych. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli dostawczego peugeota, a także trzech mężczyzn, którzy załadowywali na pojazd metalowe konstrukcje od drzwi. Policjanci nie tracąc ani chwili przystąpili do interwencji. Kompletnie zaskoczeni obecnością mundurowych złodzieje nie stawiali oporu i po chwili wszyscy byli już w drodze do jednostki Policji.

Policjanci o kradzieży powiadomili Starostwo Powiatowe w Piasecznie, które jest właścicielem terenu. Zatrzymani 24-letni Karol K., 19-letni Wojciech G. i 18– letni Michał Ł. zdążyli wymontować i załadować na pojazd 12 skrzydeł drzwi garażowych, kolejne 8 konstrukcji było już przygotowanych do wymontowania. Przedstawiciel starostwa wycenił straty wynikające z kradzieży i dewastacji na sumę około 12.000 złotych. Teraz o losie zatrzymanych mężczyzn zadecyduje sąd.

 

ak, mp

Powrót na górę strony