Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Brawo Policja!!!”

Data publikacji 11.03.2010

W taki sposób policjantom z warszawskiego metra wiwatowali mieszkańcy Warszawy obserwujący zdekonspirowanie grupy trzech złodziei kieszonkowych, podejrzewanych o kradzież telefonu komórkowego. Zatrzymani obywatele Gruzji są dobrze znani Policji, w przeszłości wielokrotnie dopuszczali się podobnych czynów.

Kilka dni temu do komisariatu zgłosiła się kobieta, aby złożyć zawiadomienie o kradzieży. Złodzieje wykorzystując nieuwagę pasażerki wyjęli z kieszeni jej płaszcza telefon komórkowy. Reakcja policjantów była błyskawiczna. Zajęli się analizą zdarzenia. Zapisy z kamer monitoringu pozwoliły ustalić rysopisy sprawców, a także odtworzyć przebieg wydarzeń.

Złodzieje działali w grupie. Czując się zupełnie bezkarni, wczoraj znów pojawili się w metrze. Obserwacja miejsca, gdzie według ustaleń policjantów mężczyźni mogli się pojawić dała wymierne efekty. Kieszonkowcy zeszli na stację „Dworzec Gdański”, następnie przejechali na stację „Centrum”. Nie podejrzewali, że wśród potencjalnych ofiar przemieszczają się z nimi dyskretnie obserwujący ich wywiadowcy. Po wyjściu z metra mężczyźni zostali wylegitymowani i doprowadzeni do komisariatu. Wczorajszy pozytywny wynik okazania oraz inne dowody pozwoliły na postawienie ich przed sądem.

Trwają dalsze czynności w sprawie.

dt, mc
 

Powrót na górę strony