Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał być kredyt na spłatę długu

Data publikacji 09.03.2010

23-letni Michał J. posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. W ten sposób chciał uzyskać kredyt w wysokości 20 tys. złotych. Został zatrzymany przez policjantów z Ochoty, kiedy pojawił się w placówce, aby odebrać pieniądze. Tłumaczył, że w ten sposób chciał spłacić długi.

Ochoccy specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że w jednym z banków na terenie dzielnicy młody mężczyzna będzie chciał wyłudzić kredyt. Po sprawdzeniu wszelkich informacji okazało się, że ubiegający się o kredyt w wysokości 20 tys. złotych 23-latek przedstawił w banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

W czasie załatwiania ostatnich formalności, przed wypłatą pieniędzy Michał J. został zatrzymany. Tłumaczył funkcjonariuszom, że kredyt miał przeznaczyć na spłatę długu. 23-latek usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. Czyn, którego się dopuścił zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymany nie złożył podobnych wniosków kredytowych w innych bankach. Może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

dt, ew
 

 

Powrót na górę strony