Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Spiderman” samochody otwierał śrubokrętem i wchodził przez bagażnik

Data publikacji 05.03.2010

18-letni Igor G. do samochodów najczęściej dostawał się wyłamując śrubokrętem zamek bagażnika. Z pojazdów kradł radia i inne urządzenia elektroniczne. Wpadł po ostatnim skoku na audi. Dzisiejszą noc spędził w otwockim areszcie. Po zebraniu wszystkich materiałów, otwoccy kryminalni przekażą jego sprawę, wymiarowi sprawiedliwości. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

„Spiderman” takim słowem można by nazwać Igora G. Ten młody, bo 18-letni chłopak, w złodziejskim fachu wykorzystał swoje warunki fizyczne. Najczęściej, jak się dziś okazało, do pojazdów włamywał się poprzez wyłamanie śrubokrętem zamka bagażnika. Następnie niczym przysłowiowy „Spiderman” wślizgiwał się przez bagażnik do środka samochodów.

Jego łupem padały najczęściej radia i urządzenia CB. Igor G. wpadł po swoim ostatni skoku na audi 28 lutego. Przybyli na miejsce funkcjonariusze otwockiej komendy dotarli do świadków tego zdarzenia, a to pozwoliło im ustalić personalia sprawcy bagażnikowych włamań. Mężczyzna został zatrzymany i dzisiejszą noc spędził w otwockim areszcie.

Co dalej 18-latek robił ze skradzionymi urządzeniami, wyjaśni prowadzone przez policjantów postępowanie. Pomimo młodego wieku, za popełnione przestępstwa Igorowi G., grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

dt, js

 

Powrót na górę strony