Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

17 dilerek z marihuaną ukrytych w kurtce

Data publikacji 05.03.2010

Dzięki wyjątkowej spostrzegawczości oraz rozpoznaniu środowiska przestępczego przez pruszkowskich kryminalnych, zatrzymano dilera, jego klienta oraz zabezpieczono ponad 24 gramy marihuany. Handlarz usłyszał 5 zarzutów posiadania i udzielania środków odurzających a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Jego klient z zarzutem posiadania narkotyków oddany został pod dozór policji.

Kiedy pruszkowscy kryminalni weszli w posiadanie informacji, że mieszkaniec Piastowa, Tomasz K., który był dobrze im znany, posiada przy sobie znaczną ilość środków odurzających, natychmiast rozpoczęli poszukiwania 23-latka. Na jednej z ulic Piastowa policjanci zauważyli jadącego opla, którego kierowca na widok radiowozu skierował pojazd w boczną uliczkę.

Kryminalni wiedzieli, że właśnie takim oplem porusza się szukany przez nich 23-latek. Zaczęli kierować się za pojazdem. Obok jednego z bloków zauważyli zaparkowanego opla i szybko oddalających się od niego dwóch mężczyzn. Natychmiast przystąpili do działania. Mężczyzn zatrzymano. Okazali się nimi 23-letni Tomasz K. i jego rówieśnik, Mariusz R. Podczas przeszukania Tomasza K. w kieszeni jego kurtki ujawniono 17 torebek z zapięciem strunowym z zawartością marihuany. Mariusz R. miał przy sobie pół grama tego narkotyku. Podczas przeszukania mieszkania Mariusza R. zabezpieczono elektroniczną wagę oraz kolejne 9, 68 grama marihuany.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie obydwaj usłyszeli zarzuty. Tomasz. K. decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesięcy, natomiast Mariusz R. został oddany pod dozór policji.

dt, io
 

 

Powrót na górę strony