Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli wędliny pod osłoną nocy

Data publikacji 03.03.2010

Pod osłoną nocy zakradli się na prywatna posesję, gdzie z dostawczego lublina zabrali dwa pojemniki z wędlinami o łącznej wartości 700 złotych. 21-letniego Łukasza Z. zatrzymał właściciel posesji obudzony przez szczekające psy. Drugiego ze sprawców 23-letniego Łukasza L. zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu. Obaj już usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut przed 1:00 w nocy mundurowi z komisariatu w Tłuszczu otrzymali zgłoszenie o zatrzymaniu na gorącym uczynku kradzieży, młodego mężczyzny na jednej z posesji w miejscowości Ostrówek. Jak ustalili funkcjonariusze właściciel posesji obudzony w środku nocy przez szczekające psy, zauważył w pobliżu zaparkowanego na podwórku dostawczego lublina kręcąca się postać. Wybiegł z domu i zatrzymał młodego mężczyznę kradnącego z chłodni pojazdu pojemnik z wędlinami. Do chwili przybycia policyjnej załogi zatrzymany cały czas próbował się uwolnić, jednak gospodarz skutecznie obezwładnił złodzieja.

Funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego Łukasza Z. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie blisko 0,85 promila. Pozostałą część nocy spędził w policyjnej celi. Właściciel posesji stwierdził, że z samochodu skradziono mu dwa pojemniki z wędlinami o łącznej wartości blisko 700 złotych. Jeden z pojemników odzyskał sam, drugi mundurowi odnaleźli schowany zaledwie 7 metrów od ogrodzenia posesji.

Kilka godzin później funkcjonariusze zatrzymali również 23-letniego Łukasza L., drugiego ze sprawców kradzieży. Obaj już usłyszeli już zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, ts

 

 

Powrót na górę strony