Aktualności

Komendant Stołeczny Policji nagrodził laureatów wojewódzkich eliminacji konkursów „Dzielnicowy Roku”, „Patrol Roku” oraz Kynologicznych Mistrzostw Policji

Data publikacji 11.07.2024

Dziś na „Białej Sali” Komendy Stołecznej Policji odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wręczenie pucharów dla zwycięzców eliminacji wojewódzkich konkursów „Dzielnicowy Roku”, „Patrol Roku” oraz Kynologicznych Mistrzostw Policji. W ramach poszczególnych eliminacji wzięło udział 35 kierowników rewirów dzielnicowych, 30 dzielnicowych, 48 funkcjonariuszy z komórek patrolowych oraz 20 przewodników psów służbowych.

Zmagania w ramach eliminacji wojewódzkich pn. „Dzielnicowy roku” i „Patrol Roku” odbyły się na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, natomiast przewodnicy psów służbowych rywalizowali na terenie Wojskowego Ośrodka Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie.

Podczas uroczystości, która odbyła się na Białej Sali Pałacu Mostowskich, wyróżnieni zostali laureaci stołecznych eliminacji. Komendant Stołeczny Policji insp. Dariusz Wachnowski wraz z naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji, podinsp. Pawłem Mikitiukiem podziękowali wszystkim uczestnikom, a następnie wręczyli puchary, dyplomy policjantom, którzy okazali się najlepsi w poszczególnych konkursach.

Mam nadzieje, że te konkursy podnoszą wasze kwalifikacje w taki sposób, że będziecie potrafili służbę pełnić nie tylko efektywnie, ale i w sposób bezpieczny. Wszystkim przełożonym gratuluję takich funkcjonariuszy. Bądźcie dumni, że nosicie niebieski mundur i z tego, że osiągacie takie rezultaty - tymi słowami do wszystkich laureatów zwrócił się insp. Dariusz Walichnowski, Komendant Stołeczny Policji dziękując za zaangażowanie i chęć podnoszenia swoich kwalifikacji.

Na uroczystości byli obecni również przełożeni nagrodzonych funkcjonariuszy, którzy gratulowali policjantom osiągniętych wyników. Nie zapomniano również o czworonożnych „funkcjonariuszach”, którzy zostali nagrodzeni okolicznościowymi medalami oraz smacznym trofeum w postaci suchej karmy.

Szczególne słowa uznania należą się Zarządowi Wojewódzkiego NSZZ Policjantów KSP w Warszawie za ufundowanie pucharów dla laureatów stołecznych zawodów oraz medali dla czworonożnych partnerów.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w ogólnopolskich zmaganiach.

 

Tekst: nadkom. Piotr Bąk/ podkom. Jacek Wiśniewski

Zdjęcia: Marek Szałajski

Film: sierż.szt. Rafał Markiewicz, mł.asp. Jacek Sobociński, Marek Szałajski

 

Film Wręczenie nagród.mp4

Pobierz plik Wręczenie nagród.mp4 (format mp4 - rozmiar 24.86 MB)

Powrót na górę strony