Aktualności

Policyjne zabezpieczenie koncertów na PGE Narodowym

Data publikacji 05.07.2024

Dzisiaj i w niedzielę (5 i 7 lipca) policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz pionów operacyjnych będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców miasta oraz wszystkich fanów zespołu Metallica, którzy zamierzają obejrzeć koncerty na PGE Narodowym. Policjanci mogą podjąć decyzję o zamknięciu poszczególnych ulic na Pradze Południe i Śródmieściu przed rozpoczęciem i po zakończonych koncertach. Zachęcamy do korzystania z Warszawskiego Transportu Publicznego.

W piątek i niedzielę, 5 i 7 lipca, na stadionie PGE Narodowym wystąpi zespół Metallica. Przed koncertami, o godzinie 17:00, ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę. Do godziny 21:00 będą wyłączone z ruchu indywidualnego obszary pomiędzy: aleją Poniatowskiego, aleją Waszyngtona, ulicą Międzynarodową, aleją Stanów Zjednoczonych i ulicą Wał Miedzeszyński oraz aleją Stanów Zjednoczonych, ulicami Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Zakazy nie będą dotyczyły pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, taksówek, jednośladów oraz autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego.

W zależności od aktualnej sytuacji, policjanci mogą podjąć decyzję o zamknięciu poszczególnych ulic. Po zakończeniu obu koncertów, około godziny 23:00, policjanci mogą też może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.

Zachęcamy do korzystania z Warszawskiego Transportu Publicznego.

Apelujemy do uczestników oraz wszystkich przebywających w miejscu odbywającej się imprezy masowej o informowanie policjantów o zaobserwowanych zagrożeniach i niepokojących sytuacjach.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

 

Źródło: UM Warszawa

Powrót na górę strony