Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To była podrobiona odzież

Data publikacji 03.03.2010

Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą podczas kontroli jednego z centrów handlowych zabezpieczyli część towaru w dwóch firmach. Oferowały one do sprzedaży bluzy sportowe, bluzki damskie i bieliznę z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej tym razem kontrolowali jedno z centrów handlowych w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły bluzy sportowe, bluzki damskie i bielizna w dwóch boksach handlowych.

Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta na bluzach i butach zostały użyte bezprawnie.

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że bluzy sportowe, bluzki damskie i bielizna mają zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na ponad 8 tysięcy złotych. Równocześnie funkcjonariusze zatrzymali dwie kobiety narodowości wietnamskiej, które oferowały towar do sprzedaży.

Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

ea/mp
 

Powrót na górę strony