Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawdziwe obywatelska postawa

Data publikacji 03.03.2010

Bez chwili zawahania, bez zastanowienia, nie bacząc na zagrożenia zareagował, nie pozostał obojętny. Mowa o 78-letnim mężczyźnie, który stanął na drodze uciekającego włamywacza. Nie poddał się choć sprawca zacięcie bronił swego łupu. Doznał załamania ręki, ale radio odzyskał. Dotarł do właściciela auta, powiadomił Policję. Dzięki tak wyjątkowej postawie, tak wielkiemu zaangażowaniu i poświęceniu ze strony obywatela, policjanci z Wawra zatrzymali 24-letniego Łukasza K. w przeciągu niespełna doby. Dziś mężczyzna usłyszy zarzuty, prokurator zdecyduje o jego dalszym losie.

W niedzielne popołudnie 78-letni mężczyzna zmierzał do swojego syna, by pomóc mu w drobnej naprawie. Kiedy przechodził obok kościoła, gdzie właśnie trwało nabożeństwo zauważył, jak =młody człowiek jeździ rowerem pomiędzy zaparkowanymi samochodami i bacznie przygląda się, co jest wewnątrz poszczególnych aut. Starszy pan postanowił przyjrzeć się bliżej, co zamierza młodzieniec, podejrzewał, że może chcieć zrobić coś złego. Po chwili obserwowany mężczyzna odstawił rower, podszedł do jednego z samochodów, wybił szybę, wyrwał radio i zaczął uciekać.

78-latek bez zastanowienia stanął mu na drodze i stanowczym tonem zapytał, „coś ty zrobił?!”. Młodzieniec wpadł w popłoch, chciał uciekać, mężczyzna nie pozwolił mu na to, doszło do szarpaniny, włamywacz wszelkimi sposobami starał się zatrzymać zdobyty przed chwilą łup i jednocześnie uciec. Z całą siłą uderzył staruszka w rękę, ten jednak nie poddał się i dzięki temu odzyskał radio, próbował nawet jeszcze gonić sprawcę, nie miał jednak szans z pędzącym rowerem.

W dalszej kolejności 78-letni bohater poczekał na kierowcę okradzionego samochodu i powiadomił o wszystkim Policję. W komisariacie przy ulicy Mrówczej dokładnie opisał wygląd sprawcy. Dzięki temu funkcjonariusze już następnego dnia zatrzymali 24-letniego Łukasza K. Starszy mężczyzna bez trudu rozpoznał sprawcę.

Dziś funkcjonariusze z Wawra doprowadzą zatrzymanego do prokuratury. Po wstępnych uzgodnieniach z prokuratorem 24-latek usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem oraz kradzieży rozbójniczej.
78-letni człowiek, który stanął w obronie mienia i nie pozostał obojętny wobec wandalizmu, w wyniku szarpaniny i uderzenia radiem doznał złamania kości łokciowej lewej ręki.

Jesteśmy pełni podziwu i szacunku dla człowieka, który wykazał się takim bohaterstwem i odwagą.

dt, jw
 

 

Film Prawdziwe obywatelska postawa


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Prawdziwe obywatelska postawa (format flv - rozmiar 1.91 MB)

Powrót na górę strony