Aktualności

IV Ogólnopolski Turniej Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji

Data publikacji 27.06.2024

W miniony wtorek 20 funkcjonariuszy służby dyżurnej rywalizowało między sobą podczas stołecznego finału IV Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Komendy Stołecznej Policji. Konkurencje obejmowały test wiedzy oraz symulację pełnia służby na stanowisku kierowania.

20 funkcjonariuszy służby dyżurnej rywalizowało między sobą podczas stołecznego finału IV Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Komendy Stołecznej Policji. Konkurencje obejmowały test wiedzy oraz symulację pełnia służby na stanowisku kierowania.

Jedną z możliwości doskonalenia umiejętności niezbędnych w pracy zawodowej jest uczestniczenie w zawodach, bądź konkursach. Dzięki bezpośredniej rywalizacji można rozszerzać swoje kompetencje i pogłębiać wiedzę, jednym słowem się rozwijać. Z tej okazji skorzystali policjanci ze służby dyżurnej, którzy wzięli udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Komendy Stołecznej Policji.

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy został rozegrany w komendach rejonowych, powiatowych i w komisariatach specjalistycznych. II etap odbył się 25.06 br. w Komendzie Stołecznej, natomiast III etap odbędzie się w dniach 21-22 listopada 2024r w Szkole Policji w Katowicach.

Najlepsi awansowali do II etapu, który odbył się w budynku komendy stołecznej, gdzie funkcjonariusze pisemnie odpowiadali na 60 pytań przez 60 minut. Kolejną konkurencją rozegraną w stołecznym finale była symulacja pełnienia służby na stanowisku kierowania, która obejmowała m.in.
obsługę zgłoszenia, w tym: kierowanie siłami i środkami oraz dokumentowanie czynności w policyjnych bazach informatycznych.

Konkurencje wyłoniły trzech zawodników: I miejsce podkom. Małgorzata Robótka KRP Warszawa III, II miejsce podkom. Tomasz Mielniczuk KRP II, III miejsce podkom. Kamil Polit KPP Grodzisk Mazowiecki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy,
a podkom. Małgorzacie Robótce życzymy powodzenia w dalszym etapie.

 

tekst: mł.asp. Kamil Sobótka
materiał filmowy i fotograficzny: mł.asp. Jacek Sobociński, sierż.szt. Rafał Markiewicz

  • 1
  • 1
  • 1

Film 1

Pobierz plik 1 (format mp4 - rozmiar 36.45 MB)

Powrót na górę strony