Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłosił napad i ukradł pieniądze

Data publikacji 03.03.2010

Po północy 1 marca policjanci z komendy na warszawskim Śródmieściu przyjęli zawiadomienie o napadzie na parking w centrum i kradzież miesięcznego utargu. Już następnego dnia zgłaszający został zatrzymany pod zarzutem fałszywego zawiadomienia o przestępstwie i składania fałszywych zeznań. Wraz z nim zatrzymano jeszcze dwie osoby, które brały udział w tym sfingowanym napadzie. Policjanci odzyskali skradzione pieniądze. Mężczyźni biorący udział w zdarzeniu usłyszeli zarzuty kradzieży pieniędzy i jeden z nich zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i składania fałszywych zeznań. Grozi za to do 5 lat więzienia.

Po północy 1 marca do naszej komendy zgłosił się 22-letni Grzegorz S. pracownik parkingu w centrum, który zawiadomił o napadzie. Z jego relacji wynikało, że do pomieszczenia, w którym pracował przyszedł młody mężczyzna. Pod pozorem rozmienienia pieniędzy wszedł do środka. Następnie wyciągnął nóż i zaatakował go gazem. Grożąc mu utratą życia zrabował pieniądze z utargu (kilkadziesiąt tysięcy złotych).

Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia. Technicy prowadzili szczegółowe oględziny a kryminalni drobiazgowo badali każdy ślad pozostawiony przez sprawców zdarzenia. Już po kilku godzinach intensywnej pracy policjanci zaczęli podejrzewać, że żadnego napadu nie było. Kolejne ustalenia funkcjonariuszy badających miejsce zdarzenia upewniły ich, że całe zajście zostało sfingowane przez zgłaszającego napad. Szczegółowe przesłuchanie pokrzywdzonego pozwoliło mu przedstawić zarzuty. Mężczyzna przyznał się do winy składając obszerne wyjaśnienia. Okazało się, że napadu nie było. On, 23-letni Tomasz G. i 18-letni Leszek S. postanowili sfingować napad na parking i ukraść utarg. Jeden z wspólników odebrał od niego pieniądze drugi zakopał je w lesie pakując najpierw w foliową torbę.

2 marca policjanci zatrzymali 23-latka a wczoraj ostatniego z biorących udział w zdarzeniu 18-latka. Jeszcze wczoraj wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży pieniędzy, a organizator 22-letni Grzegorz S. dodatkowo usłyszał zarzut złożenia fałszywego zawiadomienia o przestępstwie i składania fałszywych zeznań. Wobec wszystkich prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozorów policyjnych. Za czyn, którego się dopuścili grozi im do 5 lat więzienia.

to.

Film Zgłosił napad i ukradł pieniądze - plik FLV


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zgłosił napad i ukradł pieniądze - plik FLV (format flv - rozmiar 2.78 MB)

Powrót na górę strony