Aktualności

„Patrol Roku 2024”

Data publikacji 23.06.2024

Policjanci garnizonu stołecznego na co dzień pełniący służbę patrolową zakończyli zmagania w wojewódzkich eliminacjach do XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2024”. I miejsce wywalczyła drużyna policjantów z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Na drugiej pozycji znaleźli się funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Trzecią lokatę wywalczyli przedstawiciele Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV.

Zawody dla policjantów garnizonu stołecznego odbyły się na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

W pierwszym dniu zawodów rywalizacja toczyła się w dwóch konkurencjach. Pierwsza z nich to test wiedzy zawodowej. Policjanci musieli udzielić odpowiedzi na pytania z zakresu znajomości m.in. kodeksu karnego, kodeksu wykroczeń, przepisów dotyczących zasad użycia środków przymusu bezpośredniego oraz tych regulujących uprawnienia i obowiązki policjantów. Kolejna konkurencja obejmowała test sprawności fizycznej. Każdy z funkcjonariuszy w pełnym umundurowaniu musiał pokonać bardzo wymagający tor przeszkód.

W drugim dniu zawodów policjanci rozpoczęli zmagania od symulacji interwencji policyjnych, a zakończyli sprawdzianem z wyszkolenia strzeleckiego, podczas którego funkcjonariusze zmierzyli się z tzw. strzelaniem sytuacyjnym.

Dwie najlepsze pary patrolowe, zyskały prawo do reprezentowania garnizonu stołecznego w Ogólnopolskim Turnieju w dniach 11-13 września 2024 r. w Szkole Policji w Słupsku.

Film Patrol_roku.mp4

Pobierz plik Patrol_roku.mp4 (format mp4 - rozmiar 37.81 MB)

Powrót na górę strony