Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas treningu zatrzymali złodzieja

Data publikacji 02.03.2010

42-letni Paweł P. wpadł w ręce otwockich policjantów. Mężczyzna z terenu jednego z zakładów w Karczewie kradł metalowe elementy. Przed policjantami nie miał żadnych szans. W tym czasie funkcjonariusze w pobliskim lesie przeprowadzali szkolenie otwockich psów służbowych i zauważyli złodzieja. Mężczyzna podjął bezskuteczną, jak się okazało próbę ucieczki. Zatrzymany noc spędził w otwockim areszcie. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Wczorajszy dzień dla wszystkich otwockich psów służbowych był dniem przeznaczonym na ćwiczenia i podnoszenie kwalifikacji. Pod czujnym okiem swych przewodników, ćwiczenia tego dnia okazały się również praktyką. Policjanci zauważyli na terenie zakładu przemysłowego w Karczewie mężczyznę, który kradł metalowe elementy. Złodziej zorientował się, że jego „praca” została zauważona przez policjantów.

Podjął próbę ucieczki, zdążył dobiec do swojego forda. Lecz na dalszy jego ruch nie pozwoliły psy wraz ze swymi przewodnikami.


Sprawcą kradzieży był 42-letni Paweł P. W jego samochodzie funkcjonariusze odnaleźli zarówno część skradzionych i gotowych do wywozu elementów, jak i narzędzia użyte w przestępczym procederze. Paweł P. został zatrzymany i noc spędził w otwockim areszcie.

O dalszym jego losie zadecyduje teraz sąd.

ea/js

Powrót na górę strony