Aktualności

POLICYJNE ZABEZPIECZENIE MECZU POLSKA-UKRAINA

Data publikacji 07.06.2024

Policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz pionów operacyjnych dbają o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców Warszawy, jak i wszystkich kibiców, zmierzających na Stadion PGE Narodowy, aby obejrzeć mecz Polska-Ukraina.

Dzisiaj o godzinie 20:45 na Stadionie PGE Narodowym odbędzie się mecz towarzyski, pomiędzy reprezentacjami Polski i Ukrainy. Wydarzenie przyciągnie do Warszawy wielu kibiców, na co przygotowani są policjanci, których głównym zadaniem będzie zapewnienie uczestnikom, jak i również mieszkańcom stolicy bezpieczeństwa.

Do dzisiejszego zabezpieczenia zaangażowani są policjanci wielu komórek, w tym: prewencji, ruchu drogowego oraz z pionów operacyjnych. Nie zabraknie również Zespołu Antykonfliktowego Komendy Stołecznej Policji, którego zadaniem jest zapobieganie sytuacjom kryzysowym. W Warszawie pojawi się więcej patroli policyjnych, które nadzorem obejmą rejony dworców i przystanków transportu publicznego, a także trasy dojazdowe na stadion. Stołeczna ,,drogówka’’ będą wskazywać trasy alternatywne oraz kierować na wyznaczone parkingi gości, którzy przyjechali własnymi pojazdami. Poprowadzą również pilotaż autokarów z zawodnikami Polski i Ukrainy na parking stadionu.

Przy tak dużym wydarzeniu sportowym, policjanci mogą zdecydować o czasowym wyłączeniu z ruchu poszczególnych ulic prowadzących w rejon stadionu. Także po zakończeniu meczu, należy spodziewać się zamknięcia dla ruchu mostu Poniatowskiego oraz Alei Jerozolimskich, na odcinku od ronda Waszyngtona, do ronda De Gaulle’a, ponadto możliwe jest także zamknięcie mostu Świętokrzyskiego – ma to pomóc w sprawnym rozejściu się kibiców i przywróceniu ruchu.

Na profilu @Policja_KSP na platformie X będziemy na bieżąco informować o utrudnieniach w ruchu na ulicach Warszawy.

Policjanci zarówno umundurowani, jak i nieumundurowani będą monitorować tereny przyległe do Stadionu Narodowego oraz pilnować, aby nie doszło do zakłócenia porządku publicznego. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na wszystkie wykroczenia i przestępstwa. Jesteśmy również przygotowani na to, aby tam gdzie będzie to potrzebne udzielać pomocy potrzebującym. Policyjni ratownicy medyczni będą na miejscu. Będziemy również utrzymywać bezpośredni kontakt z pozostałymi służbami zaangażowanymi w zabezpieczenie tego wydarzenia.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to ważne wydarzenie dla fanów sportu, to jednak nie możemy zapominać o możliwych zagrożeniach, w tym tych o charakterze terrorystycznym, a także o bieżącej sytuacji geopolitycznej wymagającej wzmożonej czujności.

Apelujemy do uczestników wydarzenia oraz mieszkańców Warszawy o informowanie policjantów o zaobserwowanych zagrożeniach i niepokojących sytuacjach.

 

Tekst: sierż. szt. Rafał Markiewicz

Powrót na górę strony