Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był dozór Policji, jest tymczasowe aresztowanie

Data publikacji 01.03.2010

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego na początku lutego zatrzymali podczas interwencji Rolanda K., który według zgłoszenia dusił babcię oraz wielokrotnie znieważał interweniujących funkcjonariuszy. Prokurator zastosował wobec 26-latka dozór Policji. Detektywi z ożarowskiego komisariatu prowadząc postępowanie, zgromadzili dodatkowy materiał dowodowy przeciwko mężczyźnie. Roland K. usłyszał już zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego, kierowania gróźb pozbawienia życia, znieważenia funkcjonariuszy Policji, a także użycia groźby w celu wywarcia wpływu na świadka. Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec mężczyzny najsurowszy z środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania.

Na początku lutego br. dyżurny komisariatu Policji w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który dusi swoją babcię. Nie tracąc ani chwili na miejsce skierował patrol policyjny. Funkcjonariusze zastali w domu roztrzęsioną starszą kobietę, której załoga pogotowia udzieliła pomocy medycznej. 26-letni sprawca przed policjantami zabarykadował się w pokoju. Po skutecznej interwencji mundurowych Roland K. został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Podczas przeprowadzanej przez funkcjonariuszy interwencji, mężczyzna wielokrotnie wulgarnymi słowami znieważył podejmujących czynności policjantów. Prokurator zastosował wobec Rolanda K. dozór Policji.

Dzięki sumienności i dużemu zaangażowaniu przy prowadzeniu postępowania, detektywi z ożarowskiego komisariatu zgromadzili dodatkowy materiał dowodowy przeciwko mężczyźnie. Roland K. dotychczas usłyszał już zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego, kierowania gróźb pozbawienia życia, znieważenia funkcjonariuszy Policji, a także użycia groźby w celu wywarcia wpływu na świadka. Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec mężczyzny najsurowszy z środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania.

ea/ego

Powrót na górę strony