Aktualności

Pobiegnij dla małych bohaterów – zaproszenie do charytatywnego wsparcia niepełnosprawnych dzieci

W niedzielę 26 maja w Piasecznie - Stara Iwiczna odbędzie się charytatywny bieg oraz towarzyszący mu rodzinny piknik, którego motto brzmi „Biegnij dla małych bohaterów”. Zachęcamy do udziału w biegu. Zebrane pieniądze pomogą w leczeniu i rehabilitacji dzieci funkcjonariuszy policji i Straży Miejskiej z Piaseczna.

Za organizację imprezy odpowiada m.in Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie, Komisja d.s. Olimpiad Specjalnych - Bieg z Pochodnią ZW NSZZP KSP oraz Fundacja SRS (Służba Ratownictwa Specjalistycznego).
Organizatorzy wydarzenia chcą zebrać pieniędzy na leczenie i rehabilitację dzieci funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Miejskiej w Piasecznie, które zmagają się z niepełnosprawnościami.
Jak zapewniają, niezwykle istotne jest propagowanie sportowej rywalizacji, jako formy rozwoju osobistego, ale też kształtowanie wśród dzieci i młodzieży prawidłowych postaw związanych z umiejętnością unikania zagrożeń, ale  też właściwego reagowania w sytuacji ich wystąpienia. Właśnie dlatego w towarzyszącym w tym dniu rodzinnym pikniku udział zapowiedzieli policjanci, strażacy i ratownicy ze Służby Ratownictwa Specjalistycznego.

Podczas pikniku można zobaczyć sprzęt policyjny: radiowozy, motocykle i łódź patrolową a także poznać wyposażenie policjanta Oddziału Prewencji Policji i Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji. Oprócz tego odbędzie się pokaz umiejętności bojowych kontrterrorystów, czy pokaz musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.  Wszystkie atrakcje do zobaczenia w godz. 10:00 – 15:00 na parkingu przy ul. Nowej 4 w Starej Iwicznej.   

Piknik, który będzie towarzyszył biegowi, to doskonała okazja do pokazania jak wygląda wzajemne wsparcie i współpraca zintegrowanych przedstawicieli różnych służb a dodatkowo promocja zawodu policjanta, jako przedstawiciela służby, która niesie pomoc i jest wrażliwa na krzywdę drugiego człowieka.

Zapraszamy do wzięcia udziału w biegu. Odbędzie się w formie hybrydowej, tzn., jako:

  • bieg stacjonarny, ulicami w Starej Iwicznej, o długości 5 km.
  • bieg wirtualny zaadresowany do osób, które nie będą mogły wziąć osobiście udziału w przedsięwzięciu, a pragną wesprzeć tę inicjatywę.

Start biegu planowany jest na godz. 11:00. na parkingu przy ul. Nowej 4 w Starej Iwicznej. Rejestracja uczestników odbywa się poprzez stronę internetową DECATHLON GO:

Mając na uwadze to co powyżej zapraszam ludzi dobrej woli, którym los dzieci niepełnosprawnych, dzieci naszych Kolegów nie jest obojętny do wsparcia nas w naszych działaniach i wzięciu udziału w podejmowanych przez nas przedsięwzięciach.  

mł. insp. w st. spocz. Jacek Hachulski. Przewodniczący Komisji ds. Olimpiad Specjalnych – Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych ZW NSZZP KSP.

Powrót na górę strony