Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uzbrojeni "handlowcy"

Data publikacji 27.02.2010

Kryminalni z Babic zatrzymali dwóch mieszkańców Warszawy. W trakcie przeszukiwania pojazdów Henryka Ł. i Wiesława B. funkcjonariusze ujawnili ponad 1000 paczek papierosów baz akcyzy, oraz broń startową noszącą ślady przerobienia na ostrą amunicję. Mężczyzn zatrzymano i umieszczono w policyjnym areszcie.

Wcześnie rano kryminalni z Babic otrzymali informację, że w Broniszach ma pojawić się dwóch mężczyzn, zajmujących się wprowadzaniem do obrotu papierosów nie posiadających znaków akcyzowych. Około 5.00 policjanci rozpoczęli obserwację. Po krótkiej chwili na miejscu pojawiły się dwa pojazdy, we wnętrzu których znajdowali się mężczyźni odpowiadający informacji posiadanej przez policjantów.

Kryminalni natychmiast wkroczyli do akcji. Zatrzymanymi mężczyznami okazali się mieszkańcy Warszawy, Henryk Ł. (51 l.) i Wiesław B. (54 l.). W trakcie przeszukania, w pojazdach policjanci znaleźli ponad 1000 paczek papierosów oraz broń startową która najprawdopodobniej została przerobiona na ostrą amunicję, a także samą amunicję różnych kalibrów.

W miejscu zamieszkania zatrzymanych policjanci ujawnili dodatkowo ponad 1000 kolejnych paczek papierosów bez akcyzy, broń długą pochodzącą z okresu wojny, rewolwer, broń gazową, amunicję ostrą, gazową i hukową. Zarekwirowane jednostki broni nosiły ślady przerobienia na ostrą amunicję.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 2200 paczek papierosów, 4 jednostki broni krótkiej i 1 długiej wraz z amunicją. Funkcjonariusze prowadzą dalsze ustalenia mające na celu wyjaśnienie w jaki sposób mężczyźni weszli w posiadanie przedmiotów zakazanych przepisami prawa. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz za wprowadzanie papierosów bez znaków akcyzy do obrotu obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

gs/rm

 Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.98 MB)

Powrót na górę strony