Aktualności

Zatrzymany w rękach policji

Data publikacji 01.05.2024

Policjanci z Komendy Rejonowej Warszawa I wspólnie z policjantami z KSP, przy współpracy z ABW zatrzymali 16-letniego mężczyznę, obywatela Polski w jednym z mieszkań na terenie warszawskiego Bemowa, który ma związek ze zdarzeniem, do którego doszło dziś w nocy na terenie synagogi przy ul. Twardej w Warszawie.

Wytężona praca operacyjna oraz zaangażowanie wszystkich służb, zarówno policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, Komendy Stołecznej Policji oraz funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego doprowadziły do ustalenia i zatrzymania mężczyzny, który ma związek ze zdarzeniem, do którego doszło dziś w nocy na terenie synagogi przy ul. Twardej w Warszawie. Do zatrzymania doszło około godziny 20.00, w jednym z mieszkań na terenie warszawskiego Bemowa. Osobą podejrzewaną o rzucenie butelką z łatwopalną cieczą w budynek synagogi okazał się być 16-letni obywatel Polski.

Od pierwszych minut po zdarzeniu do działań włączyli się policjanci wszystkich pionów w Komendzie Stołecznej Policji i jednostkach jej podległych, a także funkcjonariusze ABW. Priorytetem było przede wszystkim szybkie ustalenie osoby i jej zatrzymanie.

Nie ma i nie będzie tolerancji wobec takich zachowań. W każdym przypadku naruszenia przepisów prawa, każda osoba zostanie pociągnięta do odpowiedzialności.

 

Tekst: podkom. Jacek Wiśniewski/ kom. Małgorzata Wersocka

Powrót na górę strony