Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dla niego sprawa była załatwiona

Data publikacji 27.02.2010

43-letni mężczyzna popełnił wykroczenie drogowe. Złamał zakaz skrętu w lewo, za co został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Kierowca nie mógł pogodzić się z nałożoną na niego grzywną. Mimo kilkukrotnych pouczeń, usiłował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową. Za ten czyn wkrótce odpowie przed sądem.

Wolscy policjanci podczas patrolowania ulicy Obozowej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Opla. Mężczyzna nie zastosował się do znaku zakazu i łamiąc przepisy skręcił w lewo. Za popełnione wykroczenie został ukarany pięciusetzłotowym mandatem.

43-latek nie mógł pogodzić się z nałożoną grzywną. Kilkukrotnie chciał nakłonić funkcjonariuszy do zmiany decyzji. Proponował pieniądze za odstąpienie od czynności prawnych. Policjanci wielokrotnie pouczyli kierowcę. Mężczyzna jednak nie przyjmował do wiadomości, że składana przez niego propozycja jest przestępstwem. Kiedy policjanci w radiowozie sprawdzali personalia 43-latka, ten przez uchyloną szybę wrzucił do radiowozu banknoty. Następnie powiedział policjantom, że dla niego sprawa jest załatwiona i żadnego mandatu nie musi już płacić. Po chwili siedział w radiowozie z nałożonym na dłonie kajdankami.

 Wczoraj w prokuraturze rejonowej usłyszał zarzut. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Wkrótce odpowie za ten czyn przed sądem.
eg/rm

 

Powrót na górę strony