Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stołeczny policjant zawsze na służbie

Data publikacji 20.04.2024

Asp.szt. Łukasz Ziębiński w drodze na służbę udzielił pomocy rannemu w wypadku samochodowym. Widząc dachowanie pojazdu, bez wahania zatrzymał się i pobiegł na ratunek, wyciągając z auta zakleszczonego kierowcę. Swoją postawą dowiódł, że hasło „pomagamy i chronimy” na co dzień przyświeca mu w policyjnej służbie.

Wczesnym rankiem asp. szt. Łukasz Ziębiński, jadąc z domu do miejsca pełnienia służby, w miejscowości Święcice zauważył leżący na dachu w rowie pojazd, z którego wydobywał się dym. Natychmiast zatrzymał swój samochód w bezpiecznym miejscu i pobiegł na ratunek uwięzionemu w oplu kierowcy. Policjant polecił świadkowi wezwanie pomocy, a sam podjął próbę wydostania rannego. Drzwi do samochodu były zablokowane, a mężczyzna siedzący wewnątrz, nie reagował. Zaczęła się walka z czasem. W każdej chwili mogło dojść do pożaru. Policjant bez wahania wybił tylną szybę w aucie i wszedł do środka. Kierowca był przytomny. Przypięty pasami bezwładnie leżał na fotelu ze spuszczoną głową. Po wstępnym badaniu kierowcy, asp. szt. Ziębiński z pomocą osób, które pojawiły się na miejscu wyciągnął młodego mężczyznę w bezpieczne miejsce. Policjant udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy, a następnie pomógł załodze ratownictwa medycznego w opatrzeniu rannego i przeniesieniu na desce ortopedycznej do karetki. Mężczyzna trafił do szpitala.

Szybka i zdecydowana reakcja policjanta jadącego na służbę, pozwoliła na uratowanie życia poszkodowanemu w wypadku mężczyźnie.

Asp.szt. Łukasz Ziębiński od 21 lat jest policjantem. Aktualnie pełni służbę na stanowisku kierowniczym w Wydziałe Inwestycji i Remontów Komendy Stołecznej Policji. Od 3 lat jest także ratownikiem medycznym. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje na co dzień pomagając innym. Dziś po raz kolejny dowiódł, że służba w Policji nie ma ram czasowych, a dewiza „chronimy i pomagamy” przyświeca mu każdego dnia.

podkom. Barbara Szczerba

Powrót na górę strony