Aktualności

Policyjni wywiadowcy w walce z narkotykowym podziemiem

Data publikacji 02.04.2024

Stołeczni policjanci Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego codziennie tropią osoby zamieszane w narkobiznes. W ciągu kilku dni zatrzymali 2 osoby i zabezpieczyli blisko 400 g narkotyków, które dzięki temu nie trafią na czarny rynek.

Funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji kolejny raz uderzyli w czarnorynkowy biznes narkotykowy prowadzony na ulicach Warszawy. Działania doprowadziły wywiadowców do osób, zaangażowanych w ten nielegalny proceder, efektem czego było zabezpieczenie łącznie niemal 400 g środków odurzających i substancji psychotropowych.

Do pierwszej realizacji doszło w połowie marca w rejonie Pragi Północ. Policjanci weszli do wytypowanego wcześniej pustostanu, w którym, jak podejrzewali, mogły być przechowywane narkotyki. Trop okazał się słuszny. W wyniku przeszukania pomieszczenia, funkcjonariusze znaleźli ponad 90 g narkotyków. Zabezpieczono zarówno marihuanę, heroinę, jak i mefedron. Na miejscu policjanci znaleźli także przyrządy służące do porcjowania zabronionych substancji oraz gotówkę w kwocie 12 tys. zł.

Dwie inne akcje wymierzone w przestępczość narkotykową zostały przeprowadzone kilka dni później w tej samej dzielnicy. Najpierw na ul. Szwedzkiej w ręce stołecznych wywiadowców wpadł 28-latek, przy którym policjanci zabezpieczyli niemal 200 g zabronionych substancji w postaci heroiny, kokainy. Narkotyki były już podzielone na działki dilerskie. Policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie kilka tysięcy zł na poczet przyszłej kary. Następnie wywiadowcy "namierzyli" 19-latka, przy którym znaleźli heroinę i mefedron, a na klatce schodowej pustostanu znaleźli kolejne 70 g „towaru” w postaci mefedronu, heroiny oraz kokainy.

Szacunkowa czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków sięgnęła kwoty 56 tys. zł.

Przypominamy, że za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia, a w przypadków hurtowych ilości, zagrożenie karą wzrasta do 10 lat. Jeszcze surowsze kary grożą za handel środkami odurzającymi i psychotropowymi.

 

 

podkom. Barbara Szczerba

Powrót na górę strony