Aktualności

„Wielkanoc 2024” na drogach garnizonu stołecznego

Data publikacji 01.04.2024

„Wielkanoc 2024” dobiega końca. Dzisiaj rozpoczną się powroty ze świątecznych wyjazdów. Dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego to wyjątkowo pracowity czas. Funkcjonariusze nadzorują główne trasy, kontrolują przestrzeganie obowiązujących przepisów i trzeźwość kierowców, a także pomagają podróżującym w bezpiecznym dotarciu do celu. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od wszystkich jego uczestników, dlatego wspólnie zadbajmy o szczęśliwe powroty.

Podczas świątecznego weekendu policjanci ruchu drogowego garnizonu stołecznego dbają o bezpieczeństwo podróżujących. Przeprowadzają kontrole, czuwając nad przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego, sprawdzają trzeźwość kierowców, sposób przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów. Policjanci zdecydowanie reagują na wszelkie wykroczenia i eliminują z  ruchu piratów drogowych oraz kierujących, którzy usiedli "za kółko", będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania podejmowane przez policjantów są ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Od piątku (29 marca br.) na drogach garnizonu stołecznego doszło do 13 wypadków drogowych, w których 13 osób zostało rannych, a jedna osoba zginęła.

Do śmiertelnego wypadku doszło w sobotę w godzinach popołudniowych na autostradzie A2, gdzie kierujący chevroletem z nieustalonych przyczyn zjechał na pas awaryjny i uderzył w stojący oznakowany pojazd służby drogowej m-ki Ford Transit. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka osobówki.

W ciągu trzech dni policjanci ujawnili 46 kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Aby każda podróż miała swój szczęsliwy finał, apelujemy do kierowców o trzeźwość, zachowanie zdrowego rozsądku oraz respektowanie przepisów drogowych!

 

Powrót na górę strony