Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potężny cios wymierzony w handel podróbkami

Data publikacji 06.04.2024

2 osoby zatrzymane i zabezpieczone hurtowe ilości „lewych” perfum i odzieży to wynik policyjnej akcji wymierzonej w przestępstwa przeciwko własności przemysłowej. 30 - letni obywatel Pakistanu oraz 25-letni Ukrainiec odpowiedzą za handel asortymentem z zastrzeżonymi znakami towarowymi, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie stołeczni funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą „deptali po piętach” dwóm obcokrajowcom, którzy na terenie powiatu piaseczyńskiego trudnili się nielegalnym handlem. Jak ustalili, obywatele Pakistanu oraz Ukrainy zaopatrywali się w hurtowe ilości podrobionego towaru marek premium, a następnie sprzedawali go klientom, poznanym za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Kilka dni temu kryminalni złożyli niezapowiedzianą wizytę obcokrajowcom w miejscu prowadzenia ich przestępczej działalności. „Biznesmeni” całkowicie zaskoczeni przybyciem policjantów nie mieli argumentów, by się wytłumaczyć z nielegalnego procederu.

W chwili zatrzymania przebywali w budynku, służącym za magazyn „lewego” towaru. W wyniku przeszukania zajmowanego przez nich lokum, kryminalni zabezpieczyli niemal 83 tys. szt. ubrań i niemal 4700 szt. perfum z podrobionymi znakami towarowymi. Wspólnicy zostali zatrzymani i przewiezieni do piaseczyńskiej komendy Policji.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili 30-latkowi i 25-latkowi zarzuty wprowadzenia do obrotu hurtowych ilości podrobionych perfum i odzieży (art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej)., z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Policjanci zabezpieczyli od zatrzymanych niemal 35 tys. zł na poczet przyszłych kar.

Podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia.

Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.
 

 

podkom. Barbara Szczerba

Film pg_ksp_drugi_film__1_.mp4

Pobierz plik pg_ksp_drugi_film__1_.mp4 (format mp4 - rozmiar 37.2 MB)

Powrót na górę strony