Aktualności

Bezpieczna Wielkanoc

Data publikacji 28.03.2024

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, która nieodzownie wiąże się z wyjazdami, gorączką zakupów i przedświątecznymi przygotowaniami. W tym okresie łatwo o pośpiech i roztargnienie. Aby ten czas upłynął wyłącznie w radosnej i beztroskiej atmosferze, zachowajmy rozsądek i przestrzegajmy elementarnych zasad bezpieczeństwa.

Okres przedświąteczny dla wielu z nas jest czasem wyjazdów, rodzinnych spotkań, a także intensywnych zakupów.

W placówkach handlowych i na targach robi się tłoczno, nie tylko od klientów, ale również osób "polujących" na nasze portfele. W gonitwie przygotowań bardzo łatwo o roztargnienie i chwile nieuwagi, które skrzętnie są wykorzystywane przez złodziei. Dlatego pomimo towarzyszącego pośpiechu, warto zachować zdrowy rozsądek i zadbać o bezpieczeństwo. Przypominamy, aby w portfelu posiadać wyłącznie niezbędną ilość gotówki. Płaćmy przygotowaną, wcześniej odliczoną kwotą. Miejmy na oku torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Bacznie obserwujmy otoczenie, zwracając uwagę na osoby zachowujące się podejrzanie.

Jeśli wyjeżdżamy z domu, pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu naszego dobytku. Gotówkę oraz kosztowności zdeponujmy w banku. Pozamykajmy drzwi i okna, zawór wodny i gazowy oraz załączmy alarm, a zaufanych sąsiadów poprośmy o doglądanie mieszkania podczas naszej nieobecności.

Zadbajmy także o bezpieczną podróż. W tym celu należy sprawdzić stan techniczny i wyposażenie pojazdu. Pamiętajmy, że kierowca winien być wypoczęty i przede wszystkim trzeźwy, to na nim spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo podczas podróży. Nie informujmy na portalach społecznościowych o swoich planach, a z publikacją zdjęć z wyjazdu wstrzymajmy się do powrotu.

Stołeczni policjanci życzą Wszystkim zdrowych, spokojnych i bezpiecznych Świąt Wielkiej Nocy!

 

 

podkom. Barbara Szczerba

Powrót na górę strony